A Daikin 6 hőszivattyús egységet adományozott a budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum Arany János Technikum és Szakképző Iskolának.
A Daikin Hungary kiemelten fontosnak tartja a szakmai utánpótlás támogatását, így a közelmúltben 6 darab hőszivattyús egységet adományozott oktatási célokra a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum Arany János Technikum és Szakképző Iskolának.
Az iskola azon kevés budapesti intézmények közé tartozik, ahol jelenleg is túljelentkezés van a nappali szakképző iskolai képzésre, a technikumi és az esti oktatásra egyaránt. Ebben az intézményben képzik a jövő épületgépészeit:
- épületgépész technikusokat,
- hűtő-és szellőzőrendszer szerelőket,
- központi fűtés- és gázszerelőket,
- valamint a víz- és csatornarendszer szerelőket.
Általános műszaki (mérnöki) képzés keretében az itt tanulók közül kerülnek ki a klíma -és hőszivattyú szerelői szakképesítéssel rendelkező szakemberek is. Az iskola tanulói rendre jeleskednek a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében megvalósuló Szakma Sztár versenyeken is – írják a sajtóközleményben.
„A Daikin márka neve – köszönhetően a meglévő egyetemi és középiskolai oktatási kapcsolatoknak is – jól cseng és továbbra is vonzó a fiatalok körében. Rendszeresen veszünk fel diákokat a felsőoktatási intézményekből, akiknek az elmúlt évek bővülései során, kölcsönös elégedettség esetén állandó szerződést is tudtunk kínálni, és műszaki ajánlatadó és előkészítő csapatunk jelentős részét a fiatalok képezik.” – mondta az átadáskor beszédében Szabó Lóránd, a Daikin Hungary Kft. Fűtéstechnikai üzletágának vezetője. „Büszkék vagyunk rá, hogy folyadékhűtő és hőszivattyú szerelő szerviztechnikusaink között is rendszeresen sikerül megtalálnunk az ifjú tehetségeket. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a nemzetközi megmérettetéseken elért eredményeink; a legutóbbi közép-kelet európai Daikin Service Games versenyen, 14 ország versenyzői közül az első öt helyezettből 4-en a Daikin magyar csapatából kerültek ki.”
Épületgépészet: csábító karrierút
Az is fontos a Daikin számára, hogy a felsőoktatási intézmények mellett eljusson a hazai szakképző intézményekbe is. Jelenleg ez a Maradj Épületgépész! (MÉG) projekt keretei közt valósul meg, amely program lehetőséget biztosít a Daikin szakemberei számára, hogy roadshow jelleggel járják az ország releváns középiskoláit. Ennek az adományozásnak köszönhetően a jövőben a Daikin célja, hogy jobban elmélyítse és aktívabbá tegye a személyes kapcsolatokat ebben az iskolában is. Az iskola igazgatójának, Ónody Miklós Attilának az elmondása szerint a diákok motiválásához elengedhetetlen, hogy ők is érezzék, jó szakmát választottak, és csábító karrierút vár rájuk. Ezért is vágtak bele a duális képzési programba, ahol a partnervállalkozásoknál kisebb csoportokban ismerkedhetnek meg közelebbről a diákok a szakma rejtelmeivel.
A hőszivattyús rendszerek mostani adományozása mellett a Daikin vállalta a hozzá kapcsolódó oktatási tananyag kidolgozását is, hogy mind az oktatók, mind a diákok a legmodernebb hőszivattyús rendszereken gyakorolhassák az elméletben tanultakat, és a jelenleg megkezdődött fűtési elektrifikációs trendre felkészült szakembereket képezhessenek.
Az uniós dekarbonizációs célkitűzésekkel összhangban az épületek fűtési rendszereinek modernizálásához a hőszivattyú jelenti a jelenleg leggazdaságosabb és leginkább környezetbarát megoldást. A fűtési piac jelenleg nagy átalakulás előtt áll, és az elektrifikáció terjedésével nagy számban lesz szükség a jól képzett, valós szakmai tapasztalattal rendelkező hőszivattyú telepítő és szerelő szakemberekre.
Forrás: Daikin Hungary