Év végén megszűnik az Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs NKft.

2025. december 31-ével megszűnik az Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft., amely az Építéstudományi Intézet és az Építőipari Minőségellenőrző Intézet jogutódjaként jött létre, ezáltal több mint 60 éves múltra tekint vissza – értesült a Tervlap, amely információi szerint az ÉMI feladatköreit a Közlekedéstudományi Intézet veszi át.

Az elmúlt évek során az ÉMI szakemberei végezték számos kiemelt beruházás mérnöki támogatását, így a lebonyolítás, a minden szakágra kiterjedő tervellenőrzés és szakértés (magas- és mélyépítéstől a kertépítészeti és műemlékvédelmi-restaurátori kérdéseken át pl. a felvonó- és költségszakértésekig), valamint a műszaki ellenőrzés feladatait. Ezek esetenként laboratóriumi vizsgálatokkal is kiegészültek, ezáltal az országban egyedülálló módon komplex formában képviselve a szakmát. A magasépítésben meghonosított minőségbiztosítási rendszerrel úttörő szerepet vállalt az építési kultúra erősítésében – írja a Tervlap szerzője.

Majd arról írnak, társaságnál dolgozó munkatársaktól úgy értesültek, az ÉMI műszaki szolgáltatási feladatait az Építési és Közlekedési Minisztérium veszi át, azonban erre az átszervezésre nem az év végén, hanem már július 1-jén sor kerül. A fenti kiemelt beruházások közül a még folyamatban lévők így az ÉKM ellenőrzése alá kerülnek. Az ÉMI július 1-jével megszűnő részlegén dolgozó különféle szakértők és szakági ellenőrök gyakorlatilag a kezdetektől fogva nyomon kísérik ezeket a projekteket, tudásukra így számítanak az ÉKM-ben is – amennyiben kormánytisztviselőként kívánják folytatni a munkájukat.

A teljes cikk ide kattintva olvasható el.

Az ÉMI oldalán az utolsó hír egy évvel ezelőtti, a Facebook-oldalukon pedig fél évvel korábbi. A 174/2025. (VI.30.) Kormányrendelet, amely részletezi a megszüntetést, ide kattintva olvasható el.

Forrás: Tervlap

Megosztás

Előző olvasása

Gyorsuló ütemben fogynak a vállalkozások az építőiparban

Következő olvasása

Sorra dönti a csúcsokat a hazai napenergia-termelés