A banki piacon elérhető termékek közül továbbra is kedvező feltételekkel vehetnek fel hitelt vállalkozások. Ebből a forrásból ingatlanberuházásokat, akár használt eszközök beszerzését, vagy megújuló energiaforrások fejlesztését is finanszírozni lehet.
„A Széchenyi Kártya Programban az elmúlt 22 évben több mint 500 ezer ügylet valósult meg 8300 milliárd forint összegben, 2023-ban pedig közel 50 ezer szerződést kötöttek közel 1800 milliárd forint értékben.” – írja cikkében a Bank360.hu, amely azt is megjegyzi, bár az Európai Unió által 2020-tól biztosított ideiglenes támogatási jogcím általános keretösszege 2024. június 30-tól már nem él, az államilag támogatott KKV hitelezés csekély összegű támogatási jogcímen zavartalanul folytatódik. Röviden: a kamatok továbbra is lényegesen kedvezőbbek még mindig, mint az általában elérhető banki piaci környezetben.
A Széchenyi Kártya Program keretében elérhető MAX+ termékeknél a teljes futamidő alatt fix évi 5 százalék a nettó ügyleti kamat, a zöld célokat finanszírozó beruházási hitelek fix, évi 1,5 százalékos nettó ügyleti kamattal vehetők fel.
A felhasználási célok is rendkívül szélesek, így például a beruházási típusú hitelek felhasználhatóak:
- ingatlan vásárlásra, -építésre, -fejlesztésre,
- gép-, eszközvásárlásra, ezen belül új vagy használt kis- és nagyhaszon-gépjárművek beszerzésére,
- technológiaváltásra,
- energia- és erőforrás hatékonysági intézkedésekre,
- megújuló energiaforrások használatára irányuló fejlesztésekre.
További részletek a Bank360.hu oldalán, ide kattintva, míg a Széchenyi Kártya Program pedig ide kattintva érhető el.
Kiemelt kép: KAVOSZ