Az Év Emberei Díjak átadás után következett az Épületgépész Bálban a legmagasabb épületgépészeti díjak, a Meszlényi és Macskásy díjak, valamint az Épületgépészetért Díj átadása.
A Magyar Épületgépészek Szövetsége által alapított Meszlényi Zoltán Díjat Netoleczky Károly kapta.
Netoleczky Károly kiváló mérnöki pályafutása mellett a Kéményjobbítók Országos Szövetségében hosszú évek óta értékes szakmaszervező, szakmafejlesztő munkát végez, korábban elnökségi tagként, és immár több cikluson keresztül elnökként. Szakmaközösségi munkája során megtapasztalhattuk önzetlenségét, jobbító szándékát, a szakma és a szakma együttműködési rendszere iránti felelős gondolkodását.
Szakmai közéleti tevékenységével, nyitott szemléletével, jövőorientált gondolkodásával jelentősen hozzájárult az elmúlt harminc év kiemelkedő szakmatörténeti eseményéhez, a Magyar Épületgépészeti Egyeztető Fórum megalakulásához.
A Fórum alapításával létrejött a szakma egységes, legmagasabb szintű képviselete, széles bázisra helyezve a szakmán belüli együttműködést, egyben megteremtve az érdekegyeztetés és érdekképviselet hiteles és legitim lehetőségét.
Az Egyeztető Fórum megalakulásakor Netoleczki Károly fogalmazta meg a legkifejezőbben a Fórum alapítóinak egyik alapgondolatát: „Diófát ültetünk”.
Bízunk abban, hogy díjazottunk szellemisége jegyében tovább épül a szakma együttműködési rendszere, minden a munkájára és a szakmai közéletre igényes, a szakma jövőjéért felelősséget érző és azt vállaló kollégánk támogatásával.
A Magyar Mérnöki Kamara Épületgépészeti Tagozatának Macskásy Árpád életműdíját Lengyel Tamás kapta.
Lengyel Tamás több, mint 30 éve működő épületgépész magánvállalkozásában kiemelkedő mérnöki munkát – tervezői-, fővállalkozói tevékenységet – végzett, végez, melynek nyomán magas színvonalú mérnöki alkotások valósultak meg.
A szakmai és piaci tapasztalatait a műszaki felsőoktatásban is hasznosította, több mint 20 éven keresztül hivatalos oktatója volt adjunktusi kinevezéssel a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara jogelődjének a Pollack Mihály Műszaki Főiskolának.
A Baranya Megyei Mérnökkamarának, illetve a Magyar Mérnöki Kamarának alapításuktól aktív tagja. Mind területi kamarájában, mind pedig a MMK-ban fontos tisztségeket vállalt és töltött be. Józan, mérsékelt, mérnökhöz méltó szakszerűséget képviselt testületi munkája során is.
A Magyar Mérnöki Kamara Épületgépészeti Tagozata Macskásy Árpád Alkotói Díját Lucz Attila kapta.
Lucz Attila Kaposvárról indult fiatalember 1998-ban végzett a Budapesti Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Karán épületgépész szakirányon. Tevékenysége a budapesti HVArC Mérnöki Iroda Kft.-ben teljesedett ki. Felelős tervező, ügyvezető.
Mérnökirodájában – ahol fiatal tervezők mentora, szakmai támogatója – több jelentős létesítmény épületgépész tervei készültek, készülnek. Az egyik ilyen jelentős alkotás a Néprajzi Múzeum a Városligetben. A Macskásy Árpád Díjbizottság úgy ítélte meg, hogy a Nemzeti Atlétikai Stadion tervezési munkájával kiérdemli a Díj Alkotói fokozatát
Magyar Épületgépészeti Koordinációs Szövetség által alapított Épületgépészetért Díjat Dr. Léderer András egyetemi docens kapta.
Dr Léderer András tanulmányait Angliában, USA-ban, és Japánban folytatta. Három egyetemi diploma megszerzése után műszaki doktoriját a Budapesti Műszaki Egyetemen 1983-ban védte meg. Az Épületgépészetért díjat fáradhatatlan innovatív tevékenységéért és példaértékű szakmai életútjáért ítélte oda az Épületgépészeti Koordinációs Szövetség.
Az Épületgépész Bál első fele, a köszöntő beszéd és a díjátadó megtekinthető itt: