A Grohe AG, Európa legnagyobb vezető szanitergyártó és szállító hazai leányvállalata hosszútávú programsorozatának egyik állomásaként a magyarországi szakképző iskolák segítését tűzte ki céljául.
Vállalkozás
A KSH gyorstájékoztatója szerint 2022-ben az építőipari termelés értéke folyó áron 6873,7 milliárd forint volt, 3%-kal meghaladva a 2021. évi termelést.
A régi, rossz hatásfokú kazánok eddig halogatott cseréje is felgyorsult, és több mint 30%-os keresletnövekedés tapasztalható a fűtő-hűtő rendszereknél.
Az ÉVOSZ tagszervezeteit és az építőipar további jelentősebb szereplőit, 400 céget megkeresve felmérte, hogy 2022-ben milyen változásokat hoztak a piaci körülmények, illetve a cégek milyen várakozásokkal tekintenek 2023-ra.
Az első negyedéves kiugróan magas Aktivitás-Kezdést mérséklődés követte a második negyedévben a hazai építőiparban.
Minden fontos mutató kedvezőtlenül alakult a júniusi magyar építőipari statisztikában, és a rövidtávú kilátások sem bíztatóak.
A különböző költségnövekedéseknek csak egy részét fizeti meg a megrendelő, így romlik az építőipari vállalkozások jövedelmezősége – áll az ÉVOSZ sajtóközleményében.
Az építési vállalkozók a piaci helyzetüket legnagyobb mértékben akadályozó tényezőnek továbbra is a szakmunkás- és mérnökhiányt jelölik meg – áll az ÉVOSZ tájékoztatójában.
Az építőiparban májusban már 147 ezer regisztrált vállalkozás közül, 84 ezren egyéni, önfoglalkoztató „vállalkozások”. Ezek a vállalkozások meghatározóan az adókedvezmény miatt a KATA-t választották.
Tisztújító közgyűlést tartott a MÉGSZ június 11-én Velencén. Az elmúlt négy év munkájáról szóló beszámolók és a pénzügyi jelentés elfogadása után elnököt, elnökséget és bizottsági tagokat választottak.
A június 10-i központi ünnepségen kerül sor a szakmai sikerek elismerésére, kitüntetések átadására, az ágazatban dolgozó 375 ezer foglalkoztatott köszöntésére.
Az orosz-ukrán háború, az energiaárak emelkedése, a forint elgyengülése 2022-ben tovább nehezíti az árkérdéseket az építésgazdaságban.