XV. Szakma Sztár: őket díjazták az épületgépészeti szakmában

2022. máj. 04. szerda, 17:06

Április rendezték meg a XV. Szakma Sztár Fesztivált, ahol 86 szakmában – köztük épületgépészetben – több mint 200 tanuló versenyzett, a szakmai és szórakoztató programok mellett a Hungexpo területén.

Parragh László, a rendezvény főszervezője, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke kiemelte, folyamatosan növekszik a szakmák bemutatását felvállaló esemény, a tizenöt évvel ezelőtti induláskor 15 szakmához képest mostanra 86 szakterületen versenyeznek a diákok, az agrárium belépésével pedig szinte a teljes magyar gazdaságot lefedik – tájékoztatott az eseményről az MTI. Parragh hozzátette: a rendezvénysorozat nyilvánosságával el kívánják érni, hogy minél többen lássák, egy jó szakma felér egy diplomával.

Az MKIK elnöke ismertette, hogy 6995 diák indult el az idei szakmák versenysorozatán, közülük került ki a több mint 200, döntőben versenyző fiatal szakember, és kiválasztották a nemzetközi szakmai versenyeken a magyar indulókat is.


Az épületgépészeti verseny helyezettjei.
 

Hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő

I. helyezett: Felvidéki Ákos

Felkészítő tanár: Mészáros-Rózsa Angéla

Hódmezővásárhelyi SZC Csongrádi Sághy Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium
 

II. helyezett: Zámbori Tamás Kristóf

Felkészítő tanár: Szívós Tamás

Budapesti Gépészti SZC Szily Kálmán Technikum és Kollégium
 

III. helyezett: Lévai Krisztián

Felkészítő tanár: Szívós Tamás

Budapesti Gépészti SZC Szily Kálmán Technikum és Kollégium
 

Központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő
 

I. helyezett: Kupás Balázs

Felkészítő tanár: Kiss Gyöngyi

Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola
 

II. helyezett: Molnár Levente

Felkészítő tanár: Kiss Gyöngyi

Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola
 

III. helyezett: Szentpéteri Bálint Mózes

Felkészítő tanár: Csizmadia László

Széchenyi István Baptista Technikum, Szakképző Iskola és Gimnázium
 

Épületgépész technikus
 

I. helyezett: Bálint László

Felkészítő tanár: Ónody Miklós Attila

Budapesti Gépészeti SZC Arany János Technikum és Szakképző Iskola
 

II. helyezett: Offner Márton

Felkészítő tanár: Illés Péter

Zalaegerszegi SZC Széchenyi István Technikum
 

III. helyezett: Tarsoly Bence Kende

Felkészítő tanár: Ónody Miklós Attila

Budapesti Gépészeti SZC Arany János Technikum és Szakképző Iskola
 

Forrás: MTI / Szakma Sztár

Fotó: MTI

Utoljára frissítve: 2022. máj. 11. szerda, 09:23